Radni PiS porozumieli się z prezydentem. Efekt: nowoczesne oświetlenie ulicy

W ubiegłym roku na ulicy Kolejowej stanęły cztery latarnie, które samodzielnie wytwarzają prąd niezbędny do oświetlenia drogi.

WP_20160123_042.mp4

Pozytywny pomysł na oświetlenie miejskiej bocznej ulicy. Brawo!

Opublikowany przez Przemek Cynkier na 24 styczeń 2016

To tak zwane hybrydy wyposażone w panele fotowoltaiczne oraz turbinę produkującą prąd z wiatru. Energia elektryczna zamieniana jest w nocy na oświetlenie jezdni. Cztery takie nowoczesne latarnie ustawione zostały przez magistrat na ulicy Kolejowej, w tak zwanych Porębach Rzochowski. Mieszkańcy tej części Mielca mieli sporo pretensji do urzędników, że ich droga tonie w ciemnościach, chociaż ludzie mieszkają tam od lat. Pobliskie nowe osiedle socjalne zyskało natomiast ekspresowo oświetlenie.

Radni Prawa i Sprawiedliwości Marek Zalotyński i Andrzej Zemmel zaproponowali prezydentowi miasta Mielca ustawienie na Kolejowej latarni hybrydowych. Pomysł ten przypadł do gustu wiceprezydentowi Tadeuszowi Siemkowi i tak w 2015 roku jego realizacja została rozpoczęta. Ustawienie czterech latarni kosztowało 50 tysięcy złotych. Ich ustawienie nie wymagało  doprowadzenia niezbędnej instalacji elektrycznej i późniejszego ponoszenia kosztów zakupu prądu.

W budżecie miasta Mielca na rok 2016, wnioskiem radnych PiS, zapisane zostało także zadanie pod nazwą: Wykonanie oświetlenia punktowego ulic Jagodowej, Grzybowej, Podleśnej – zasilanego przez ogniwa fotowoltaiczne”. Na ten cel planuje się 150 tysięcy złotych.

www.hej.mielec.pl

One Comment Add yours

  1. Mr WordPress pisze:

    Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *