32 dziennikarzy na meczu 2 ligi piłkarskiej

W listopadzie pisałem o tym, że MOSiR postanowił nagle „zwinąć” stanowiska dla komentatorów na Stadionie Miejskim, które zostały zorganizowane przed sezonem w lecie, z myślą o Canal Plus i meczach Niecieczy w ekstraklasie. Prowizorycznie były ustawione na dachu pawilonu obok gniazda dla kamer, klub z Niecieczy podarował nam wygodne schody. W czasie meczów Stali Mielec z miejsca tego korzystało Radio Rzeszów, korzystała też np. telewizja z Radomia. Przydawało się to bardzo. W listopadzie, przed dwoma ostatnimi meczami Stali zostało to zwinięte… Bez słowa…

Poprosiłem o interwencję prezydenta miasta. Przed pierwszym wiosennym meczem Stali, MOSiR na nowo ustawił stanowiska, zabezpieczył też fajnie schody prowadzące na górę.

Jak to bardzo jest potrzebne Stali Mielec? Mecz Stal – Raków w niedzielę obsługiwało 32 przedstawicieli mediów! Na żywo relacjonowały go trzy stacje radiowe. Na stanowiskach komentatorskich był komplet!

Dzisiaj jedna z częstochowskich redakcji przesłała takiego maila:
Chciałbym w imieniu swoim i kolegów serdecznie podziękować za profesjonalną obsługę z Państwa strony, która bardzo ułatwiła nam relację z sobotniego spotkania. Poza rezultatem na boisku (nasi dostali srogie baty) wyjazd do Mielca wspominać będziemy w samych superlatywach, w czym duża Państwa zasługa. Mam nadzieję, że zobaczymy się także w roku przyszłym na meczu Stal – Raków, już w pierwszej lidze.